Superwizja to sprawdzone i poparte badaniami narzędzie rozwojowe. Szczególnie polecana jest osobom, których zawodowe zadania związane są z pracą z drugim człowiekiem, w tym managerom właśnie.

Jej zadaniem jest cykliczne przyglądanie się swojej pracy, ewaluowanie sposobów działania, jak i pogłębianie informacji o wpływie tego, co przeżywamy w kontakcie z drugą osobą.

Dzięki tego typu pracy nie tylko rozwijamy swoje narzędzia, zwiększając ich skuteczność, ale także dbamy o własną motywację i poczucie sensu tego, co robimy.
Działamy efektywnie i w zgodzie ze sobą.

Superwizja grupowa dla managerów to cykliczne spotkania w grupie 6-10 osób w asyście wykwalifikowanego trenera.

Dzięki pracy w grupie mamy okazję skorzystać z wiedzy, doświadczeń i umiejętności innych osób, ale także na bieżąco przyglądać się temu jak nas odbierają i jak na nas wpływają.

Cykl spotkań (6-10) w grupie ok 6 -10  osób.

Pierwsze spotkanie wprowadzające dłuższe (3-4H) stacjonarnie.

Następne spotkania krótsze (2-3h) stacjonarnie lub online.

Praca grupowa w formie nieustrukturyzowanego warsztatu.

Nawet najlepiej zaplanowane i przygotowane działania mogą okazać się przeciw skuteczne, gdy nie weźmiemy pod uwagę pojawiających się w kontakcie emocji. Managerowie często są doskonale przygotowani do swojej roli na poziomie zdania, z pomijanym poziomem przygotowania osobowościowego. Tę lukę wypełnia właśnie superwizja.

Dodatkowo program ma za zadanie przygotować grupę do samodzielnej pracy w tym zakresie. W pracy z ludźmi stałość pracy superwizyjnej jest koniecznością. Ewaluowanie swoich działań i pracy nad tym co w związku z tym co się wydarza przeżywamy, gwarantuje utrzymanie poziomu rozwoju i dobrostanu. Manager świadomy, zintegrowany i spokojny modelując taki stan u swoich podwładnym jest dla nich dobrym wsparciem i nauczycielem.

 

Dla kogo?

  • dla wszystkich, którzy zarządzają pracą innych osób i chcą to robić w sposób dający poczucie satysfakcji własnej, pracownika i organizacji,
  • dla managerów szukających własnego stylu, którzy w swojej roli chcą działać świadomie, efektywnie i w zgodzie ze sobą,
  • dla tych, którzy chcą się rozwijać i mają odwagę by robić to w sposób uruchamiający osobistą refleksję i refleksję nad doświadczeniami innych.
  • dla organizacji, które chcą by ich kadra zarządzająca w sposób ciągły podnosiła swoje osobiste kompetencje nie tylko na poziomie zachowań ale i postaw. By rozwijała nie tylko umiejętności, ale i osobistą dojrzałość managerską,
  • dla firm, które w swojej kadrze managerskiej widzą zespół, który siłą swojej synergii może stać się kołem zamachowym rozwoju organizacji.

 

Po co?

  • by w sposób świadomy wykorzystywać swój osobisty potencjał, mocne strony, by potrafić je identyfikować na co dzień i je rozwijać,
  • by mieć większą świadomość tego, co się przeżywa w kontakcie z innymi i co przeżywają inni w kontakcie ze mną. By pojawiające się emocje nie czyniły naszych działań przeciw skutecznymi. By móc je przeżywać w sposób kontrowany i z nich korzystać,
  • by rozwijać umiejętność stałego ewaluowania swoich działań i podnoszenia kompetencji,
  • by umieć świadomie korzystać z innych, ich wiedzy, umiejętności, doświadczeń i wsparcia.

Pin It on Pinterest

Share This
Call Now Button